Scena z filmu Following Flaubert
Scena z filmu Following Flaubert
Scena z filmu Following Flaubert
Scena z filmu Following Flaubert
Scena z filmu Following Flaubert

Following Flaubert

Reżyseria
Rok 
2010
Kraj
  • Niemcy
Czas trwania
75min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Film * Podążając za Flaubertem* (Following Flaubert) łączy miejsca i krajobrazy śródziemnomorskiej wyspy Korsyki z wpisami do dziennika podróży Gustava Flauberta, które zanotował podczas podróży w 1840 roku. Dokument rekonstruuje przebieg historycznej wyprawy podróżnika. Przeplatanie się opisów Flauberta, historycznych fotografii podróżniczych z XIX wieku, zdjęć camera obscura i elementów filmowych stwarza możliwość konwergencji - z historycznym i współczesnym wyglądem Korsyki, jej kulturą i życiem codziennym jej mieszkańców.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít