Scena z filmu My Granny from Mars
Scena z filmu My Granny from Mars
Scena z filmu My Granny from Mars
Scena z filmu My Granny from Mars
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

My Granny from Mars

Reżyseria
Rok 
2018
Kraj
  • Białoruś
  • Estonia
  • Ukraina
Czas trwania
73min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Babuszka Zina jest z pochodzenia Ukrainką, ale pomimo obecnej sytuacji politycznej pozostała na okupowanym przez Rosję Krymie. Oddzielona od rodziny, mieszka w zapomnianym nadmorskim miasteczku, próbując zdecydować, czy zostać, czy wyjechać. Dźwięki rosyjskiej muzyki współczesnej i pieśni ludowych podkreślają atmosferę jej wyludnionego miasteczka, które ogląda się przez wrażliwą, pełną sentymentalizmu soczewkę. Jednak konsekwencje sytuacji politycznej są stale obecne w tym miejscu, które jest niczym inna planeta. Sposób, w jaki reżyser portretuje relacje Ziny z przyjaciółmi i rodziną, zdradza głęboki szacunek dla głównej protagonistki, jej życiowej mądrości i jej doświadczeń.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít