Traktat Wittgensteina

Reżyseria
Rok 
1992
Kraj
  • Węgry
Czas trwania
32min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Eksperymentalny esej filmowy oparty na „Traktacie logiczno-filozoficznym”: jedynej pracy Wittgensteina wydanej za jego życia. Zderzając archiwalne, czarno-białe ujęcia z początku XX wieku z mówionymi i pisanymi cytatami, Forgács ilustruje kluczowe dla wiedeńskiego filozofa pojęcia logiki, języka i rzeczywistości z jej przedstawieniami. Niepokojąca muzyka przydaje znaczeń ziarnistym postaciom – dziś wiemy już, że ich pozorna beztroska zwiastuje mroczną przyszłość.


Opis: 60. KFF

Film nie jest niestety online :(

W naszym aktualnym programie znajdziesz jednak inne ciekawe filmy.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít