Scena z filmu One Day in Selimpasha
Scena z filmu One Day in Selimpasha
Scena z filmu One Day in Selimpasha
Scena z filmu One Day in Selimpasha
Scena z filmu One Day in Selimpasha
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

One Day in Selimpasha

Reżyseria
Rok 
2018
Kraj
  • Azerbejdżan
Czas trwania
64min 

Człowiek i mieszkanie, o którym nic nie wiemy. Takie są założenia konceptualnego dokumentu, który opiera się na celowo ograniczonej ilości informacji, jakie dostarcza widzowi. Zaglądamy do intymnej przestrzeni za zamkniętymi drzwiami wejściowymi, gdzie odbywają się najbardziej prozaiczne czynności: gotuje się obiad, przygotowuje herbatę, je obiad, rozpala się ogień w kominku. Ale w monodramie mieszkania rozpaczliwie brakuje drugiego żywego aktora, który wniósłby do niego fabułę ucieleśnioną w dialogach. To studium pobytu człowieka w jego najbardziej prywatnym miejscu - mieszkanie może być w równym stopniu oazą spokoju i bezpieczeństwa, co złotą klatką samotności.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít