Scena z filmu Town of Glory
Scena z filmu Town of Glory
Scena z filmu Town of Glory
Scena z filmu Town of Glory
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Town of Glory

Reżyseria
Rok 
2019
Kraj
  • Rosja
  • Czechy
  • Niemcy
Czas trwania
83min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Dziedzictwo Wielkiej Wojny Ojczyźnianej wciąż głośno rozbrzmiewa w Rosji. W dzisiejszej agresywnej polityce ekipa Putina umiejętnie to wykorzystuje, aby zyskać poparcie w małym miasteczku, które stało się symbolem zwycięstwa nad faszyzmem.

W miasteczku Jelnia na zachodnim krańcu Rosji nie dzieje się nic ciekawego. Mieszkańcy masowo wyjeżdżają, a ci, którzy zostali, mają niewiele radości w życiu. Jedną z nich jest zwycięstwo nad faszyzmem. Na początku wojny Stalin zezwolił na symboliczne wyzwolenie miasteczka - kosztem ogromnych strat w ludziach - aby wzbudzić nadzieję w swoim narodzie i wzmocnić ducha bohaterstwa. Dokumentalny film Dmitrija Bogolubowa przez trzy lata śledzi losy dwóch lokalnych patriotów i ich rodzin. Za ich pośrednictwem film pokazuje, jak niezaleczona trauma wojenna przenika przez pokolenia, kształtując życie społeczne zwykłych Rosjan, i z pomocą propagandy politycznej stopniowo zmienia się w nienawiść do obecnego Zachodu.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít