Scena z filmu Srbenka
Scena z filmu Srbenka
Scena z filmu Srbenka
Scena z filmu Srbenka
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Srbenka

Reżyseria
Rok 
2018
Kraj
  • Chorwacja
Czas trwania
72min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Zimą 1991 roku w czasie wojny w Jugosławii zginęła 12-letnia serbska dziewczynka Aleksandra Zec. Mimo że sprawcy byli znani opinii publicznej, nigdy nie zostali skazani za popełnione przestępstwo. Ćwierć wieku później reżyser teatralny Oliver Frljić postanawia stworzyć spektakl teatralny, w którym poprzez wywiady z prób teatralnych odbija przedawnioną sprawę Aleksandry Zec. Proces wydobywa na powierzchnię ukryte traumy, dzięki czemu próby stają się zbiorową psychoterapią. To, co może wydawać się historią, dla chorwackich Serbów jest codzienną rzeczywistością, pełną nienawiści i strachu. (MFDF Jihlava)

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít