Scena z filmu The Dead Nation
Scena z filmu The Dead Nation
Scena z filmu The Dead Nation
Scena z filmu The Dead Nation
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

The Dead Nation

Reżyseria
Rok 
2017
Kraj
  • Rumunia
Czas trwania
83min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

The Dead Nation to dokumentalny esej, który przedstawia oszałamiającą kolekcję zdjęć z małego rumuńskiego miasteczka w latach 30. i 40. XX wieku. Ścieżka dźwiękowa, złożona głównie z fragmentów dziennika żydowskiego lekarza z tej samej epoki, pokazuje nam, czego nie pokazują zdjęcia: narodziny antysemityzmu i wstrząsający obraz rumuńskiego Holokaustu. To temat, który jest współcześnie przemilczany we współczesnym społeczeństwie.

Film nie jest niestety online :(

Przepraszamy, ale ten film nie jest dostępny w twoim kraju ze względu na ograniczenia dystrybucyjne.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít