Scena z filmu My Unknown Soldier
Scena z filmu My Unknown Soldier
Scena z filmu My Unknown Soldier
Scena z filmu My Unknown Soldier
Scena z filmu My Unknown Soldier
Scena z filmu My Unknown Soldier
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

My Unknown Soldier

Reżyseria
Rok 
2018
Kraj
  • Czechy
  • Łotwa
  • Słowacja
Czas trwania
79min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Jak to jest stać się okupantem, nie mając takiego zamiaru? Wykorzystując znane i niepublikowane dotąd materiały archiwalne z całej Europy i Rosji, opowiadamy historię rodziny reżyserki Anny Kryvenko o tym, jak wielka polityka niszczy życie zwykłych ludzi.

Dopiero kilka lat temu reżyserka odkryła rodzinną tajemnicę dotyczącą jej wuja, który jako radziecki żołnierz z Ukrainy brał udział w okupacji Czechosłowacji w 1968 roku. Badając historię swojego wujka, autorka porusza takie tematy, jak fragmentaryczna pamięć osobista i narodowa, odziedziczone poczucie winy, interpretacja historii, manipulacja mediów, dzisiejsze stosunki z Rosją oraz stosunek Czechów i Słowaków do obcokrajowców - tematy znów bardzo aktualne.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít