Scena z filmu Pępek nieba
Scena z filmu Pępek nieba
Scena z filmu Pępek nieba
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Pępek nieba

Reżyseria
Rok 
2012
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
52min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Co mają ze sobą wspólnego białoruska polityka, zanikająca sława poezji i pępek nieba? Czeski reżyser Radim Procházka nakręcił portret cenionego białoruskiego poety Uladzimira Nyaklyaeva, który kandydował na urząd prezydenta w zmanipulowanych wyborach z 2010 roku. Po tym jak policja brutalnie pobiła i rozgoniła demonstrantów na Placu Niepodległości, poeta trafił do aresztu domowego. To właśnie dzięki poezji udało mu się uciec i walczyć.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít