Karolina Bielawska

Karolina Bielawska (Polska)

Autorka fabularnych etiud filmowych oraz filmów dokumentalnych, które były prezentowane i nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Absolwentka Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kursu fabularnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Film absolutoryjny pt: Koniec lata otrzymał m. in. nagrody: Złotego Kota dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Izmirze w 2007 roku oraz Złoty Medal Światowej Unii Kina Niezależnego na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego UNICA 2008 w Tunezji. Film dokumentalny pt: Warszawa do wzięcia zrealizowany wraz z Julią Ruszkiewicz zdobył Złotego Lajkonika dla najlepszego filmu polskiego na 50. Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2010 roku. Stypendystka Stowarzyszenia Filmowców Polskich, oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Filmografia

 • Mów mi Marianna
  2015
 • Warszawa do wzięcia
  2009
 • Koniec lata
  2007
 • Bielińskiego 6
  2005
 • Młoda para
  2005
 • Hotel
  2005
 • Ricardo Wadowski
  2004

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít