Yann Arthus-Bertrand

Yann Arthus-Bertrand (Francja)

Yann Arthus-Bertrand fotograf, filmowiec i autor książek, jego bestseller Earth from Above został przetłumaczony na 24 języki i został sprzedany w ponad 3 mln egzemplarzy. Poświęcił się tematyce ochrony środowiska. W 2009 roku wyreżyserował film Home - S.O.S. Ziemia!, ten raport o stanie planety, dostępny na YouTube, obejrzało ponad 600 milionów widzów. Film stał się jednym z najważniejszych dokumentów ekologicznych dekady. Realizacji filmu Człowiek poświęcił dwa lata kręcenia i rok montażu.

Filmografia

 • Woman
  2019
 • Człowiek
  2015
 • Morze Śródziemne nasza wspólna kolebka
  2014
 • Planet Ocean
  2012
 • Home - S.O.S. Ziemia!
  2009

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít