Veronika Lišková

Veronika Lišková (Czechy)

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz scenariopisarstwo i dramaturgię na praskiej FAMU. W czasie studiów współpracowała z filmowymi instutucjami i festiwalami oraz odbyła staż w londyńskim Film&Festival Magazine. W latach 2007-2008 prowadziła Instytut Dokumentalnego Filmu w Pradze i program edukacyjny Ex Oriente Film oraz prezentacje w ramach East Doc Forum. Obecnie zajmuje się scenariopisarstwem i reżyserią filmów dokumentalnych i fabularnych. Jej pełnometrażowy debiut Świat Daniela (2014) miał światową premierę w sekcji Panorama festiwalu Berlinale. W 2015 roku otrzymała Nagrodę im. Pavla Kouteckiego za krótkometrażowy film Kohoutková.

Filmografia

 • Kohoutková
  2015
 • Danielův svět / Świat Daniela
  2014
 • Trochu lepší svět
  2012
 • Dokud nás Bůh nerozdělí
  2011
 • Doteky tance
  2010
 • Mezičas
  2010

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít