Kidlat Tahimik

Kidlat Tahimik (Filipiny)

Reżyser, aktor, scenarzysta i producent, założyciel tzw. filipińskiej nowej fali, wpływowy komentator postkolonializmu i nierówności władzy w świecie, został rozsławiony na Zachodzie przez Wernera Herzoga, który powiedział, że jego filmy z lat 70. należą do najswobodniejszych dzieł filmowych swoich czasów. W z Francisem Fordem Copolą, Herzog wypromował jego najsłynniejsze, częściowo autobiograficzne dzieło Perfumed Nightmare. Jego mieszanka dziennika filmowego, technik dokumentalnych i eseju stała się już klasyką filmową. Od czasu swojego debiutu Kidlat Tahimik zyskał reputację innowatora języka filmowego, którego ostra krytyka różnic klasowych między bogatymi i biednymi oraz innych kwestii społecznych opiera się na delikatnym humorze, zwyczajności, a także zamiłowaniu do kalamburów słownych.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít