Greta Stocklassa (Czechy)

Greta pochodzi z czesko-szwedzkiej rodziny, urodziła się w 1993 roku w Czechach, jednak w 2005 roku przeprowadziła się do Sztokholmu. W 2013 roku wróciła jednak do Pragi, aby studiować film dokumentalny w szkole filmowej FAMU. Głównym tematem jej filmów są kwestie tożsamości, zdjęcia wyróżniają się wyraźnym wizualnym stylem, porusza się na granicy dokumentu, fikcji i eksperymentu.

Filmografia

 • Kiruna - Nowy wspaniały świat
  2019
 • Kov o kov
  2017
 • Medium grey
  2015
 • The Still Life of Vera
  2015
 • Mum and Emma. Emma and mum
  2014
 • The sky in a net
  2014

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít