Krzysztof Kowalski

Krzysztof Kowalski (Polska)

Urodzony w 1971 roku w Malborku. Studiował kilka fakultetów, m.in. filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, na Niemieckim Universität Bonn als Fremdsprache oraz fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Absolwent prestiżowej Camerimage Film School w Toruniu. Jest autorem zdjęć do wielu produkcji dokumentalnych, fabularnych czy popularnonaukowych. Współpracował, jako operator przy filmie Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł, współtworzył projekty audiowizualne z Gdańskimi artystami, np. wizualizacje z Maćkiem Szupicą, pracował również jako fotosista na planach zdjęciowych oraz jako oświetleniowiec w teatrze. Współtworzył filmy dokumentalne dla telewizji Planete. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Dodatkowo zaangażowany jest w charytatywną działalność edukacyjną. Wielokrotnie organizował warsztaty fotograficzne oraz filmowe dla dzieci w wieku szkolnym.

Filmografia

  • Czarna skrzynka
    2013

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít