Jakub Hejna

Jakub Hejna (Czechy)

Czeski reżyser oraz montażysta. Studiował montaż w Szkole Filmowej w Písku, a następnie na praskiej FAMU. Jest założycielem postprodukcyjnego studia Young Film. Jako montażysta pracował przy takich filmach jak m.in.: Pátrání po Ester (r. Věra Chytilová, 2005); René (r. Helena Třeštíková, 2008); Katka (r. Helena Třeštíková, 2009); Fair Play (r. Andrea Sedláčková, 2014); Jáma (r. Jiří Stejskal, 2014); Červená (r. Olga Sommerová, 2017); Dukla61 (r. David Ondříček, 2018). W roku 2011 zrealizował swój pełnometrażowy debiut dokumentalny Divadlo Svoboda nominowany do nagrody filmowej Czeski Lew w 2011 oraz do nagród czeskiej filmowej krytyki. Razem z Heleną Třeštíkovą współreżyserował dokumenty poświęcone aktorce Lídzie Baarovej oraz reżyserowi Milošowi Formanowi.

Filmografia

  • Forman vs. Forman
    2019
  • Zgubne piękno
    2016
  • Divadlo Svoboda
    2011

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít