Christian Frei

Christian Frei (Szwajcaria)

Szwajcarski reżyser i producent Christian Frei jest uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych i fascynujących współczesnych reżyserów dokumentalnych. Urodził się w 1959 roku w Schönenwerd, w Szwajcarii. Studiował media wizualne na Wydziale Komunikacji i Dziennikarstwa Uniwersytetu we Fryburgu.

Pierwszy film dokumentalny zrealizował w 1981 roku, a od 1984 roku pracuje jako niezależny filmowiec i producent. Na stałe współpracuje ze szwajcarską telewizją państwową SF DRS. W 1997 roku zrealizował swój pełnometrażowy debiut dokumentalny Ricardo, Miriam y Fidel. To opowieść o kubańskiej rodzinie rozdartej między lojalnością wobec idei rewolucji a pragnieniem emigracji do Stanów Zjednoczonych.

W 2001 roku powstał Fotograf wojenny. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, film wygrał również dwanaście międzynarodowych festiwali filmowych. W filmie Frei towarzyszył fotoreporterowi Jamesowi Nachtwey’owi podczas jego misji.

Filmografia

 • Genesis 2.0
  2018
 • Bezsenność w Nowym Jorku
  2013
 • Kosmiczni turyści
  2009
 • Wielki Budda
  2005
 • Fotograf wojenny
  2001
 • Ricardo, Miriam y Fidel
  1997
 • Der Radwechsel
  1984
 • Fortfahren
  1982
 • Die Stellvertreterin
  1981

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít