Adam Palenta (Polska)

Operator filmowy, reżyser filmów dokumentalnych, fotograf. Ukończył studia na wydziale operatorskim Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiował również w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody za swoją twórczość, w tym Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za zdjęcia do krótkometrażowego filmu Ciemnego pokoju nie trzeba się bać z 2009 roku. Jest autorem zdjęć do filmów w reżyserii Kuby Czekaja, m.in. wielokrotnie nagrodzonych Baby Bump i Królewicz Olch. Za ten ostatni film otrzymał nagrodę za zdjęcia na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”.

Źródło: Agencja Jump

Filmografia

  • Życie stylem dowolnym
    2012
  • Przesłuchanie
    2010
  • Popatrz
    2008

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít