Andrey Paounov (Bułgaria)

Bułgarski dokumentalista, urodził się w Sofii, w 2000 roku ukończył tamtejszą Narodową Akademię Teatralną i Filmową. Pracował jako barman w Pradze, kucharz w Waszyngtonie i ogrodnik w Toronto. Nakręcił wiele filmów krótkometrażowych, m.in. Krótki film o Gagarinowi (1995), za który otrzymał główną nagrodę na festiwalu w Warnie. Jego film Georgi i motyle (2004) zwyciężył w konkursie krótkich dokumentów na festiwalu IDFA w 2004 roku.

Filmografia

 • Spacer po wodzie
  2018
 • Chłopiec, który został carem
  2011
 • Problem komarów i inne opowieści
  2007
 • Georgi i motyle
  2004
 • Lucy Tsak Tsak
  2000
 • Krótki film o Gagarinowi
  1995

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít