John Gianvito

John Gianvito (Stany Zjednoczone)

John Gianvito jest reżyserem, nauczycielem i kuratorem mieszkającym w Bostonie w stanie Massachusetts. Jego filmy były szeroko prezentowane, m.in. na Toronto International Film Festival, Rotterdam International Film Festival, Locarno Film Festival, FID Marseille, BAFICI, London Film Festival, Museum of Modern Art (NY), Centre Pompidou, Cinematheque Francaise i Tate Modern.

Retrospektywy jego prac były prezentowane na VIENNALE Film Festival, I Mille Occhi Festival, Cinéma du Réel i Seoul Independent Documentary Festival. Gianvito jest redaktorem książki "Andrei Tarkovsky: Interviews" (University Press of Mississippi) Przez pięć lat w latach 90. był kuratorem filmowym Harvard Film Archive. Obecnie jest profesorem na Wydziale Sztuk Wizualnych i Medialnych w Emerson College.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít