Tizza Covi

Tizza Covi (Włochy)

Tizza Covi (ur. 1971, Bolzano) mieszkała w Paryżu i Berlinie, zanim zaczęła studiować fotografię w Graphische Lehranstalt w Wiedniu. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Rzymu, gdzie pracowała jako fotograf. W 2002 roku wraz z Rainerem Frimmelem założyła niezależną firmę produkcyjną Vento Film. Wspólnie zrealizowali pełnometrażowe filmy dokumentalne That's All (2001), portret małej rosyjskiej wioski Jasnaja Poljana oraz Babooska (2005), opis codziennej walki o przetrwanie współczesnych cyrkowców we Włoszech. Film zdobył osiem nagród, w tym Nagrodę Wolfganga Staudte na Berlinale, Nagrodę dla Najlepszego Dokumentu Austriackiego na Diagonale oraz nagrodę dla Najlepszego Dokumentu Włoskiego na Festiwalu Filmowym we Florencji. The Little One (2009) to ich pierwszy film pełnometrażowy. Covi zajęła się scenariuszem i montażem, a Frimmel kamerą i produkcją.

Filmografia

 • Notes from the Underworld
  2020
 • Mister Universo
  2016
 • The shine of the day
  2012
 • La Pivellina
  2009
 • Babooska
  2005
 • Das ist alles
  2001

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít