Artur Wierzbicki

Artur Wierzbicki (Polska)

Urodzony w Warszawie w 1975 roku. Ukończył Camerimage Film School w Toruniu oraz Szkołę Filmową w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej. Operator obrazu w wielu produkcjach telewizyjnych oraz autor filmów dokumentalnych.

Nagrody: 2010 - Ostrava (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Ostrava Picture") -wyróżnienie w kategorii: "cinema stylo”; 2018 - Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema”) - Wyróżnienie za "znalezienie i brawurowe poprowadzenie wyjątkowego bohatera, który próbuje się spełnić w dwóch kompletnie różnych światach. Za celną metaforę dzisiejszego zagubienia"; 2022 - Targu Mures (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Telewizji SimFest) - Nagroda dla filmu pełnometrażowego;

Filmografia

 • Deptak
  2022
 • Marzenie wrestlera
  2017
 • Ze wsi Grunwald
  2014
 • Fredi - artysta cyrkowy
  2010
 • Bez kurtyny
  2009

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít