Carlos Reichenbach

Carlos Reichenbach (Brazylia)

Carlos Reichenbach był brazylijskim reżyserem i operatorem filmowym. Urodzony w 1945 roku w Porto Alegre, szybko przeniósł się do São Paulo, gdzie się wychował i gdzie nakręcił swój pierwszy film krótkometrażowy Esta rua tão Augusta (1969). W kolejnych latach, podobnie jak inni reżyserzy jego pokolenia, nakręcił i wyreżyserował kilka niskobudżetowych filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych w regionie znanym jako Boca do Lixo. Uważa się go za pioniera ruchu Cinema Marginal i jest ceniony przez krytyków za ciekawe łączenie elementów popularnych i erudycyjnych w swoich filmach, zwłaszcza w Lilian M. - Confidential Report (1975), Film Dementia (1986) i Buccaneer Soul (1993), w charakterystycznym dla niego stylu reżyserskim skupionym na tematach seksu, filozofii i poezji.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít