Ana Vaz

Ana Vaz (Brazylia)

Ana Vaz (1986) jest brazylijską reżyserką, której filmy, instalacje i inne utwory performatywne badają złożone relacje między środowiskami, terytoriami i historiami, przesuwając granice naszej percepcji. Jej filmy były prezentowane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych i w różnych instytucjach kultury.

Ana jest również członkiem założycielem kolektywu COYOTE wraz z Tristanem Berą, Nuno da Luzem, Elidą Hoëg i Clémence Seurat. To interdyscyplinarna grupa pracująca w dziedzinach ekologii, etnologii i nauk politycznych. W 2015 roku została laureatką Kazuko Trust Award przyznawanej przez Film Society of Lincoln Center w uznaniu artystycznej doskonałości i innowacyjności w jej pracy w dziedzinie ruchomych obrazów.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít