Kirsten Johnson

Kirsten Johnson (Stany Zjednoczone)

Kirsten Johnson ukończyła Brown University w 1987 roku, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie sztuk pięknych i literatury. Po dwóch latach spędzonych w Afryce Zachodniej, gdzie pracowała nad lokalnymi projektami filmów fabularnych i dokumentalnych, uczęszczała do FEMIS (Francuskiej Narodowej Szkoły Filmowej) w Paryżu. Jej film Cameraperson miał premierę na festiwalu Sundance w 2016 roku, a krótkometrażowy The Above - na New York Film Festival 2015. Jako autorka zdjęć pracowała m.in. w nagrodzonym Oscarem Citizen Four, nominowanym do Nagrody Akademii The Invisible War, nagrodzonym na Tribeca Pray the Devil Back to Hell, Fahrenheit 9/11, nominowanym do Nagrody Akademii Asylum, This Film is Not Yet Rated oraz Derridą.

Filmografia

 • Dick Johnson Is Dead
  2020
 • Cameraperson
  2016
 • The Above
  2015
 • Deadline
  2004
 • Innocent Until Proven Guilty
  1999
 • Bintou in Paris
  1995

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít