Jim Finn

Jim Finn (Stany Zjednoczone)

Filmy Jima Finna nazywane są "komediami utopijnymi". Jego "Trylogia komunistyczna" znajduje się w stałej kolekcji Museum of Modern Art w Nowym Jorku. The New York Times napisał: "Drobiazgowe, żartobliwe filmy dokumentalne Finna często wyglądają jak odkopane artefakty z alternatywnego wszechświata". Jego prace były pokazywane na międzynarodowych, awangardowych i undergroundowych festiwalach filmowych, takich jak Rotterdam, Validivia, BAFICI, Edynburg i New York Film Festival, a także w muzeach, na uniwersytetach i kinotekach. Urodził się w 1968 roku w St. Louis w rodzinie katolickich sprzedawców ze Środkowego Zachodu.

Filmografia

 • The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant
  2020
 • Chums from Across the Void
  2015
 • The Juche Idea
  2008
 • The Shinning Trench of Chairman Gonzalo
  2007
 • Interkosmos
  2006

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít