Dieudo Hamadi

Dieudo Hamadi (Demokratyczna Republika Konga)

Dieudo Hamadi urodził się w 1984 roku w Demokratycznej Republice Konga. Po studiach medycznych zajął się filmem dokumentalnym i ukończył szkołę filmową INSAS w Brukseli. Zaczął pracować jako montażysta, producent i asystent reżysera, zanim w 2010 roku otrzymał stypendium Pierre'a i Yolande Perrault w Cinéma du Réel za film Dames en Attente, który wyreżyserował wspólnie z Divitą Wa Lusalą. Był również współreżyserem filmu dokumentalnego Congo in Four Acts, który był pokazywany na Berlinale Forum. Następnie Hamadi wyreżyserował 4 pełnometrażowe filmy dokumentalne, które przyniosły mu uznanie na całym świecie. W 2015 roku założył Kiripifilms, swoją własną firmę produkcyjną.

Filmografia

 • Downstream to Kinshasa
  2020
 • Kinshasa Makambo
  2018
 • Mama Colonel
  2017
 • National Diploma
  2014
 • Atalaku
  2013
 • Ladies in Waiting
  2010

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít