Francesca Canepa

Francesca Canepa (Peru)

Francesca Canepa jest peruwiańską reżyserką, która stara się opowiadać historie z przesłaniem świadomym społecznie. The Silence of the River jest jej drugim filmem krótkometrażowym, nakręconym nad Amazonką, który znalazł się na długiej liście do Oscara 2021 w kategorii najlepsza krótkometrażowa fabuła. Film miał światową premierę w sekcji Generation na Berlinale 2020. Jej pierwszy film krótkometrażowy Aya, nakręcony w peruwiańskich Andach, zdobył tytuł Najlepszego Iberoamerykańskiego Filmu Krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajarze (FICG) 2017 i cieszył się dużym uznaniem międzynarodowych krytyków filmowych. Po ukończeniu studiów scenariopisarstwa w prestiżowej EICTV na Kubie, pisze obecnie scenariusz do swojego pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego zatytułowanego Belen, jednocześnie reżyserując reklamy i teledyski w Madrycie.

Filmografia

  • The Silence of the River
    2020

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít