Paula Gaitán

Paula Gaitán (Brazylia)

Paula Gaitán urodziła się w Paryżu w 1954 roku. Artystka wizualna, fotografka, poetka i filmowiec z dyplomem sztuk wizualnych Uniwersytetu Los Andes w Bogocie w Kolumbii. Gaitán pracuje w przemyśle filmowym od 1978 roku, kiedy to wzięła udział w realizacji filmu Wiek Ziemi Glaubera Rochy. Zrealizowała kilka filmów dokumentalnych, wideo-instalacji i prac plastycznych na liczne wystawy zbiorowe.

Prace Pauli łączą w sobie głęboko osobistą wizję artystyczną z niemal namacalną rzeczywistością. W jej filmografii znajduje się 9 filmów pełnometrażowych. W 2016 roku Cinematheque of Museum of Modern Art (MAM - Rio de Janeiro) zaprezentował retrospektywę jej twórczości, a Mostra Tiradentes, również w Brazylii, przedstawiła jej sylwetkę twórczą w 2021 roku. Obecnie mieszka i pracuje w São Paulo, Brazylia.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít