Lawrence Loewinger

Lawrence Loewinger (Stany Zjednoczone)

Lawrence Loewinger jest reżyserem i producentem filmowym, realizatorem dźwięku, nauczycielem i dziennikarzem. Jego pierwszy film dokumentalny Kids Are People (1972) został nagrodzony wieloma nagrodami i wszedł do szerokiej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. Pracował przy wielu filmach dokumentalnych nagrodzonych nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej, w tym From Mao to Mozart. Wkrótce po Kids Are People, rozpoczął karierę realizatora dźwięku, ukoronowaną Nagrodą Emmy. Jedną z ostatnich produkcji telewizyjnych przy jakich pracował jest 30 Rockefeller Plaza.

Filmografia

  • Pogrom: Przy Planty 7/9
    2016
  • Kids Are People
    1972

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít