Michał Marczak

Michał Marczak (Polska)

Koniec Rosji to jego dokumentalny debiut. Za fabułę Wszystkie nieprzespane noce otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym Sundance w 2016 roku i znalazł się na wielu zestawieniach najlepszych dziesięciu filmów w tym w magazynie Rolling Stone i IndieWire (również jako jeden ze 100 filmów stulecia) .

Jego poprzedni film, dokument Fuck for Forest, był dystrybuowany w kinach w wielu krajach i ogłoszony przez brytyjski magazyn Dazed and Confused jako jeden z „dziesięciu najbardziej innowacyjnych i progresywnych dla gatunku dokumentów ostatnich lat”.

Oprócz projektów fabularnych Michał Marczak reżyseruje także teledyski. Współpracował z takimi artystami jak Mark Pritchard, Thom Yorke, Radiohead, Jacek Sienkiewicz oraz Brodką.

Filmografia

  • Wszystkie nieprzespane noce
    2016
  • Fuck for Forest
    2012
  • Koniec Rosji
    2010

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít