Affonso Uchôa

Affonso Uchôa (Brazylia)

Brazylijski filmowiec mieszkający w Centagem. Jest autorem filmów pokazywanych i nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego pierwszy film MULHER À TARDE (Afternoon Woman, 2010), zdobył przychylność rodzimej widowni podczas brazylijskich festiwali, m.in. Mostra de Tiradentes i Semana dos Realizadores. Następnie wyreżyserował A VIZINHANÇA DO TIGRE (The Hidden Tiger, 2014), zdobywcę głównej nagrody na Mostra de Tiradentes i nagradzanego również na innych festiwalach filmowych, takich jak Olhar de Cinema i Fronteira. Film był pokazywany także w wielu znanych instytucjach filmowych, takich jak Cinematheque Française (Francja), Barbican Centre (Anglia) i Anthology Film Archive (USA). Jest współreżyserem ARÁBIA (Araby, 2017), którego premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie (2017). Film był wyświetlany na ponad 60 festiwalach filmowych na całym świecie.

Filmografia

  • Araby
    2017
  • The Hidden Tiger
    2014
  • Afternoon Woman
    2010

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít