Jan Borowiec

Jan Borowiec (Polska)

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, adwokat. Urodził się w 1983 roku. Ukończył Szkołę Wajdy, Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie, Archidoc masterclass w La Fémis, masterclass z Wernerem Herzogiem oraz Prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Twórca i producent filmów dokumentalnych, edukacyjnych, reklam, a także krótkometrażowych fabuł. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, jest właścicielem firmy produkcyjnej Ubi leones.

Filmografia

 • Szklane negatywy
  2020
 • Fechmistrz z Wiednia
  2018
 • Święte miejsce
  2015
 • En Garde
  2015
 • Nowa droga
  2014
 • Cztery dni
  2012

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít