Henryk Dederko

Henryk Dederko (Polska)

Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych. Urodził w 1944 roku w Sohlen (Niemcy). Absolwent psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (1971) i reżyserii w PWSFTviT. Wśród jego nagradzanych dokumentów znalazły się m.in.: „Incognito”, „Mechaniczna narzeczona” „Jak to jest?”, „Witajcie w życiu”, „Witajcie w bezdomności”. Również jego fabuły cieszyły się popularnością, o czym świadczą nagrody dla filmów „Wyłap” czy „Bajland”. Jest również laureatem nagród za scenariusze, m.in. za sztukę „Bruno”, filmy „Bajland”, „Format”.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít