Małgorzata Goliszewska

Małgorzata Goliszewska (Polska)

Reżyserska filmów dokumentalnych wywodząca się ze środowiska artystycznego. Ukończyła kurs DOK Pro w Szkole Wajdy w 2012 roku oraz POLSKA.DOC. Uzyskała tytuł magistra z zakresu sztuk multimedialnych. Pracowała na Wydziale Filmu Eksperymentalnego na ASP w Szczecinie. Zajmuje się różnymi dziedzinami: filmem dokumentalnym i sztuką współczesną, często łącząc oba pola. Wyreżyserowała kilka filmów krótkometrażowych. Taki typ ptactwa był pokazywany na IDFA, Doc/Fest Sheffield, czy Docs Againts Gravity. Film Ubierz mnie był doceniony przez krytyków jako innowacyjne spojrzenie na obraz kobiet.

Filmografia

  • Lekcja miłości
    2019
  • Ubierz mnie
    2012
  • Taki typ ptactwa
    2011

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít