Andrzej Fidyk

Andrzej Fidyk (Polska)

Andrzej Fidyk jest reżyserem i scenarzystą fil­mów dokumen­tal­nych oraz repor­taży zrealizowanych dla Telewizji Pol­skiej, absol­wen­tem Wydziału Han­dlu Zagranicz­nego SGPiS. Do telewizji trafił w roku 1980 w wyniku kon­kursu na kierow­ników produk­cji. W latach 1996 – 2004 został szefem Redak­cji Filmów Dokumen­tal­nych Programu 1 TVP. Pomysłodawca programów Czas na dokument i Miej oczy szeroko otwarte. Twórca nagradzanych na świecie fil­mów Defilada, Taniec trzcin oraz Kiniarze z Kalkuty.

Filmografia

 • Wakacje ‘89
  1989
 • Noc w pałacu
  1986
 • Prezydent
  1985
 • Ich teatr
  1984
 • Idzie Grześ przez wieś
  1982

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít