Olga Bieniek

Olga Bieniek (Polska)

Polska producentka, kierownik produkcji i reżyserka. Absolwentka wydziału produkcji filmowej i telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1995 roku współpracowała z Telewizją Polską jako kierowniczka produkcji i producentka. Od 2010 roku współwłaścicielka i producentka w firmie FILMICON. Uhonorowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych za najlepszy debiut producencki za film Układ zamknięty (2013). Laureatka Srebrnych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film Kamerdyner (2018), nominowana do nagrody Polskie Orły 2019 m.in. za najlepszy film. KULT FILM to jej debiut reżyserski.

Filmografia

  • KULT FILM
    2019

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít