Maxim Pozdorovkin

Maxim Pozdorovkin (Rosja)

Maxim Pozdorovkin jest autorem czterech dokumentów i kilku krótkometrażowych filmów. Jest autorem m.in. głośnego dokumentu Pussy Riot: A Punk Prayer (Sundance 2013, Nagroda Jury) oraz Clinica de Migrantes zrealizowanego dla HBO. Posiada tytuł doktora na Uniwersytecie Harvarda za pracę poświęconą propagandzie. Obecnie pracuje nad hybrydowym dokumentem How To Rob Banks for Dummies.

Filmografia

 • Our New President
  2018
 • The Truth About Killer Robots
  2018
 • Clínica de Migrantes: Life, Liberty, and the Pursuit of Happiness
  2016
 • The Notorious Mr. Bout
  2014
 • Pussy Riot - A Punk Prayer
  2013
 • Capital
  2010

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít