Sebastian Weber

Sebastian Weber (Szwajcaria)

Urodzony w 1985 roku w Schaffhausen w Szwajcarii. W 2011 roku uzyskał tytuł licencjata na kierunku filmowym w Zurich University of the Arts. Między 2009 a 2012 rokiem uczęszczał na różne warsztaty i kursy filmowe w szwajcarskiej fundacji FOCAL. Od 2012 roku student sztuki operatorskiej w Szkole Filmowej w Łodzi. Uczestnik warsztatów dokumentalnych „Od zmierzchu do świtu” w 2014 i 2015 roku w Stambule, Kalkucie i Hawanie. Sebastian Weber pracuje jako operator filmowy, a także reżyseruje własne fabularne i dokumentalne filmy krótkometrażowe. Jego szwajcarski film dyplomowy pod tytułem Korpus był pokazywany na festiwalu Camerimage i nominowany dla First Steps Awards w Niemczech. Film pod tytułem Zwischen Inseln zdobył nagrodę Alexis Victor Thalberg dla najlepszego filmu dokumentalnego ze specjalnym wyróżnieniem za zdjęcia. Film krótkometrażowy Maja, którego był operatorem, miał premierę na 65. Festiwalu Berlinale i zdobył nagrodę dla “The Best Live action short film” na festiwalu CAT w Moskwie.

Filmografia

 • Gość
  2018
 • Kalkuta - Impresja
  2015
 • Broken stone
  2015
 • Swojak
  2014
 • Złamana biel
  2013
 • Mali bojownicy
  2013

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít