Daniel Banaczek

Daniel Banaczek (Polska)

Reżyser programów telewizyjnych, animator społeczno-artystyczny, instruktor dramy. Zakończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydział Realizacji w Szkole Filmowej w Łodzi. Uczestniczył w międzynarodowym programie Esodoc organizowanym przez Zelig School w Bolzano. Od siedmiu lat reżyseruje program Kuchenne Rewolucje TVN, wcześniej realizował programy dla Discovery Historia TVN oraz TVP. W latach 1998-2005 zrealizował kilkadziesiąt projektów społecznych i artystycznych z grupami wykluczonymi społecznie (m.in. w programie Radar na 50 Biennale w Wenecji). Realizacja filmu Dzień pierwszy rozpoczęła się w 2004, a zakończyła w 2018 roku.

Filmografia

 • Dzień pierwszy
  2018
 • Relikty PRL-u
  2008
 • Polak w czerwonym młynie
  2008
 • Nasz chór
  2008

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít