Maryam Goormaghtigh

Maryam Goormaghtigh (Szwajcaria)

Studiowała muzykologię i historię estetyki filmu w Lozannie, następnie w latach 2003-2006 reżyserię w Instytucie Sztuk Pięknych (INSAS) w Brukseli. Autorka filmów krótkometrażowych Bibeleskaes (2006, współreżyseria Blaise Harrison) a Le fantôme de Jenny M (2009), pokazywanych podczas festiwalu Visions du Réel w Nyon. Kręciła także dla magazynu Cut Up telewizji ARTE, za internetowy dokument Code barre w 2012 roku otrzymała nagrodę na festiwalu w Biarritz. Film Przed końcem lata mieszający dokument z fikcją to jej debiut pełnometrażowy.

Filmografia

 • Przed końcem lata
  2017
 • Heart of Qin in Hong Kong
  2010
 • Le fantôme de Jenny M
  2009
 • Bibeleskaes
  2006
 • Les tendres plaintes
  2005
 • UP TO HK
  2003

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít