Lucas Gallo

Lucas Gallo (Argentyna)

Urodzony w 1980 roku w Buenos Aires. Studiował w Argentynie, Hiszpanii i na Kubie. Jego dzieła charakteryzuje przekraczanie granic pomiędzy różnymi audiowizualnymi gatunkami w duchu sztuki konceptualnej. Sytuuje się na przecięciu tradycyjnego dokumentu, fabuły, kina eksperymentalnego i video artu. Dzieła Gallo mają jeden cel: przedkładać proces tworzenia ponad rezultat, zarówno w narracyjnym jak i formalnym sensie.

Filmografia

 • 1982
  2020
 • La Procesión
  2019
 • Bailando
  2017
 • I Wish
  2015
 • 2012
 • Lalo Va
  2007

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít