Petr Oukropec

Petr Oukropec (Czechy)

Urodził się w 1972 roku w Pradze. W 1994 roku debiutował jako producent pełnometrażowym filmem Indiańskie lato (reż. Saša Gedeon). Rok później razem z Pavlem Strnadem założył firmę producencką Negativ. Od 2003 roku prowadzi wykłady producenckie w praskiej szkole filmowej FAMU. W 2012 roku zadebiutował jako reżyser filmem przygodowym dla dzieci Modrý tygr, który zyskał wiele międzynarodowych nagród. Jego drugi film Ani ve snu! (In Your Dreams!) w 2016 roku pokazywany był w konkursie Gemeration 14+ na Berlinale.

Filmografia

  • Ani ve snu! / In Your Dreams!
    2016
  • Modrý tygr
    2012

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít