Liu Bing

Liu Bing (Chiny)

Zanim skończył 8 lat zdążył przeprowadzić się z Chin do Alabamy, potem do Kalifornii, a następnie do Rockford w stanie Illinois. Swoje umiejętności operatorskie i montażowe szlifował jako nastolatek realizując filmy deskorolkowe w stylu „zrób to sam”. Kiedy skończył 19 lat przeprowadził się do Chicago. Tam jednocześnie zaciągał się do projektów jako asystent kamery i oświetlaczy (grip) i studiował literaturę na Uniwersytecie Illinois w Chicago, którą ukończył z wyróżnieniem. W wieku 23 lat dołączył do Międzynarodowej Gildii Operatorów. Pracował w pionie operatorskim przy filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. W 2014 rozpoczął współpracę z Kartemquin Films, gdzie zrealizował swój debiut pełnometrażowy Jutro albo pojutrze.

Filmografia

  • Jutro albo pojutrze
    2018

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít