Kristīne Briede

Kristīne Briede (Łotwa)

Kristīne Briede jest pochodzącą z Litwy dokumentalistką oraz producentką wielu kulturalnych projektów. W 2006 roku została nagrodzona przez litewskie Ministerstwo Kultury, za przemianę dawnej sowieckiej bazy wojskowej w Liepaja i założenie nowego programu artystycznego dla tamtejszej uczelni. Jest także autorką krótkometrażowych filmów.

Filmografia

 • Bridges of Time
  2018
 • Close and Away
  2012
 • We Are Becoming More
  2011
 • Mother Connected
  2001
 • Where Did They Disappear?
  2000
 • Tussofka
  1996

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít