Magda Jaroszewicz

Magda Jaroszewicz (Polska)

Magda Jaroszewicz, urodzona w 1986, warszawianka. Jako nastolatka spędziła rok w Australii. Po powrocie do Europy studiowała scenariopisarstwo oraz dramatologię w Polsce i we Francji. Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej krótkie fabuły Śmierć Czeskiego Psa” oraz Na Jagody były pokazywane i nagradzane na licznych festiwalach w kraju i za granicą. Jej eksperymentalny dokument Shooting Stars pokazany został na ponad 20 festiwalach na całym świecie.

Twórczyni programów dokumentalnych dla Arte i Discovery Channel w Polsce i w Niemczech. Stypendystka programu Haus am See wspieranego przez Medienboard Brandenburg. Brała udział w warsztatach Script Station podczas festiwalu Berlinale 2019. Mieszka w Berlinie.


Zdjęcie (c) Zuzanna Szamocka-Švec

Filmografia

  • Shooting Stars
    2019
  • Na Jagody
    2016
  • Śmierć Czeskiego Psa
    2011

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít