Joshua Oppenheimer (Wielka Brytania)

Urodzony w Teksasie filmowiec brytyjskiego pochodzenia, studiował na Harvardzie. Nominowany do Oscara, laureat stypendium MacArthura (2015-2019). Jego pełnometrażowy dokument Scena Zbrodni został uznany Filmem Roku przez prestiżowe czasopisma Guardian oraz Sight and Sound oraz zdobył łącznie 72 międzynarodowe wyróżnienia, w tym Europejską Nagrodę Filmową 2013 oraz Nagrodę BAFTA 2014.

Filmografia

  • 2012
    Scena Zbrodni
  • 2014
    Scena Ciszy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air, z.s. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít