Julia Groszek

Julia Groszek (Polska)

Reżyserka filmów dokumentalnych, krótkometrażowych filmów fabularnych i teledysków. Absolwentka reżyserii dokumentalnej programu DOK PRO w Szkole Wajdy. Studiowała Komunikację Audiowizualną na uniwersytecie w Maladze (Hiszpania), jest magistrem kulturoznawstwa. Filmy dokumentalne realizowała w Polsce, Rumunii i Jordanii, reportaże w Birmie i Tajlandii, asystowała podczas castingu w Kolumbii. Jako asystentka reżysera pracowała m.in. przy filmach Rewers Borysa Lankosza, Modelka Madsa Matthiesena czy Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego.

Jej dokumentalny debiut Pałac Dożów uznany został za najlepszy film zrealizowany w ramach warsztatów Aristoteles Workshop. Arabski sekret zaprezentowany na kilkunastu międzynarodowych festiwalach, otrzymał laury m.in. na Festiwalu Mediów - Człowiek w Zagrożeniu, HumanDoc FF czy Ismailia Film Festival w Egipcie. Stypendystka Bydgoskiej Tożsamości Filmowej - otrzymała grant na rozwijanie scenariusza fabuły. Wyreżyserowała również czytanie performatywne sztuki Alma i Ruta Agmon Goren w ramach cyklu BIMA w Jewish Community Center w Warszawie. Obecnie pracuje nad dokumentem z Zimbabwe pt. Straight Outta Sally.

Filmografia

 • Gruby
  2017
 • Arabski sekret
  2017
 • Dziadek
  2016
 • Est
  2015
 • O włos
  2014
 • Pałac Dożów
  2012

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít