Agnieszka Elbanowska

Agnieszka Elbanowska (Polska)

Urodzona w Warszawie autorka filmów dokumentalnych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Roma Tre we Włoszech oraz Szkoły Wajdy. Aktualnie doktorantka w łódzkiej Szkoły Filmowej. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jej Niewiadoma Henryka Fasta (2013) została nagrodzona na licznych festiwalach (w Krakowie, Koszalinie, Poznaniu, Brieve). Polonez (2016) został wyróżniony w Koszalinie i na festiwalu It’s all true w Brazylii, był wyświetlany na licznych festiwalach w Polsce i na świecie (Nowe Horyzonty, Camerimage, Tampere FF, Palm Springs Short FF, Sarajevo FF i innych), był prezentowany wśród najlepszych polskich krótkich metraży na Warszawskim Festiwalu Filmowym (2016). Jest kolejny film Pierwszy Polak Na Marsie był prezentowany m.in. na festiwalu AFI Docs w Waszyngtonie i otrzymał Short Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego (2016). W 2017 r. brała udział w Berlinale Talents Campus i Doc Station w ramach 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Jej pierwszy krótki film fabularny, Relax został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i miał swoją kinową dystrybucję w cyklu Najlepsze Polskie Krótkie Metraże.

Fot.: FB @firstpoleonmars

Filmografia

 • Relax
  2018
 • Polonez
  2016
 • Pierwszy Polak na Marsie
  2016
 • Niewiadoma Henryka Fasta
  2013
 • Witaj Henryku
  2012
 • Liberta
  2008

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít