Suhaib Gasmelbari

Suhaib Gasmelbari (Sudan)

Urodzony w 1979 roku w Sudanie, ukończył filmowe studia we Francji (University of Paris VIII). Nakręcił kilka krótkometrażowych dokumentów i filmów fabularnych, Pogawędki o drzewach to zbrodnia to jego pełnometrażowy debiut. Jest także badaczem zainteresowany przede wszystkim archiwami audiowizualnymi. Poszukując zaginionych sudańskich filmów, zaangażował się w różne lokalne i międzynarodowe projekty mające na celu zdigitalizowanie i ochronę sudańskiej kinematografii - w ten sposób poznał m.in. bohaterów swojego pełnometrażowego dokumentu.


Fot. International Film Festival Marrakech

Filmografia

  • Pogawędki o drzewach to zbrodnia
    2019

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít